Szukaj wpisu na nowym blogu: bazgradelko.blogspot.com - skorzystaj z wyszukiwarki.
Blog > Komentarze do wpisu

Polactwo - Rafał A. Ziemkiewicz

Recenzję można przeczytać tutaj:

http://bazgradelko.blogspot.com/2011/04/polactwo-rafa-ziemkiewicz.html

Pozdrawiam, orchisss

poniedziałek, 25 kwietnia 2011, orchisss

Polecane wpisy

  • Przypomnienie ...

    Przypominam, że od maja 2011 r. Bazgradełko publikuje na innej platformie blogowej. Wszystkie recenzje zostały tam właśnie przeniesione i nadal pojawiają się ta

  • Kto zabił Inmaculadę de Silva? - Marina Mayoral

    Recenzja do przeczytania pod adresem: http://bazgradelko.blogspot.com/2011/05/kto-zabi-inmaculade-de-silva-marina.html Pozdrawiam, orchisss

  • Bohaterka pustyni - Donya Al-Nahi

    Recenzję książki można przeczytać pod poniższym adresem: http://bazgradelko.blogspot.com/2011/05/bohaterka-pustyni-donya-al-nahi.html Pozdrawiam serdecznie, o

Komentarze
Gość: wertujac-kartki.blogspot.com, *.internetia.net.pl
2011/04/25 13:56:56
o, widzę, że łączą nas studia :) Ja jeszcze w trakcie, ale na szczęście studiuję z zachwytem.
Jeśli mogę spytać: jaką drogę zawodową wybrałaś po uzyskaniu tytułu ?
-
2011/04/25 14:15:20
Co ciekawe, w trakcie studiów pracowałam w zawodzie (no mniej więcej) tj. byłam analitykiem prasy, natomiast teraz bawię się w asystowanie w dziale najmu. Nie jest łatwo humanistom na rynku pracy niestety :)
A studia faktycznie - ciekawe, rozwijające.
-
izabella_g
2011/05/13 10:58:35
Też bardzo się interesuję polityką (ale tym gadaniem o emocjach się nie przejmuję, to tylko taki PR). Z Ziemkiewiczem zetknęłam tylko raz, przy "Czasie wrzeszczących staruszków"- książce ważnej, jeśli chodzi o ewolucję moich poglądów (choć dziś myślę, że nie wyczerpał tematu).
Jeśli sięgnę po coś jego autorstwa, to myślę, że właśnie po Polactwo (o ile się nei mylę tłumaczy tam polską mentalnośc jako mentalność postkolonialną?)
Co do Wyborczej- bylam wierną czytelniczką przez kilkanaście lat, więc do głowy by mi nie przyszło oskarżanie jej czytelników o bezmyślnośc, zwłąszcza jeśli, tak jak Ty, próbują poznać inne punkty widzenia.
Pozdrawiam i lecę grzebać w Twoich archiwalnych notkach.
-
2011/05/13 11:07:27
@izabella_g - miło mi strasznie, że przeglądasz mojego bloga tak uważnie :) Mimo wszystko polecam "Polactwo" - chociaż nei raz miałam ochotę rzucać tą książką w ścianę. Nie lubię agresywnego i jadowitego języka jako straszaka... strasznie mnie to mierzi... Nie można jednak odebrać panu Ziemkiewiczowi tego, że wskazuje nasze polskie wady, bo nie ma co ukrywać, jako społeczeństwo i naród jesteśmy wyjątkowi - w pozytywnym i negatywnym tego słowa znaczeniu. Stety niestety. Nie jestem pewna czy sięgnę po inne tytuły Ziemkiewicza ... nie moja opcja polityczna i chyba muszę ochłonąć po "Polactwie", żeby kolejny raz się w to zanurzyć. Pozdrawiam serdecznie!