Szukaj wpisu na nowym blogu: bazgradelko.blogspot.com - skorzystaj z wyszukiwarki.
Blog > Komentarze do wpisu

Zlecenie - Reha Çamuroğlu

Recenzję można przeczytać tutaj:

http://bazgradelko.blogspot.com/2011/04/zlecenie-reha-camuroglu.html

Pozdrawiam,

orchisss

wtorek, 19 kwietnia 2011, orchisss

Polecane wpisy

  • Przypomnienie ...

    Przypominam, że od maja 2011 r. Bazgradełko publikuje na innej platformie blogowej. Wszystkie recenzje zostały tam właśnie przeniesione i nadal pojawiają się ta

  • Kto zabił Inmaculadę de Silva? - Marina Mayoral

    Recenzja do przeczytania pod adresem: http://bazgradelko.blogspot.com/2011/05/kto-zabi-inmaculade-de-silva-marina.html Pozdrawiam, orchisss

  • Bohaterka pustyni - Donya Al-Nahi

    Recenzję książki można przeczytać pod poniższym adresem: http://bazgradelko.blogspot.com/2011/05/bohaterka-pustyni-donya-al-nahi.html Pozdrawiam serdecznie, o

Komentarze
lilithin
2011/04/20 09:21:40
Ja wciąż mam wyrzuty, że Pamuk i Safak nieprzeczytani, choć z pewnością literatura turecka warta jest poznania i innych autorów. Jeśli dobrze kojarzę, to z Pamukiem też była jakaś 'afera', bo chyba mówił on (albo psiał?) o rzezi Ormian.
Czytałaś ten artykuł? Trochę stary, no ale ;) tygodnik.onet.pl/1,26668,druk.html
Polecam też na facebooku profil Literatura orientalna (to właśnie tam znalazłam ten artykuł) www.facebook.com/#!/pages/Literatura-orientalna/135406609812029
Nie tylko o Turcji ;)
-
2011/04/20 09:28:26
Profilu na FB nie kojarzyłam, dzięki!!!
Artykuł chętnie przeczytam. Sukcesywnie kolekcjonuję wszystko co przełożone z polskiego na turecki - i tenże stos będzie sukcesywnie się powięszkał, a i mam nadzieję, że recenzje będą się ukazywać jak najczęściej.
Co do Pamuka - dokładnie tak. Wielka granda była jak ośmielił nazwać się rzeź Ormian ludobójstwem. Ormianie i Kurdowie to temat ultraciężki w Turcji. Na każdym poziomie społecznym.
Jeśli chodzi o Safak i Pamuka to na razie przeczytałam po jednej książce. Dozuję sobie emocje. Ale obiecuję ze stosu tureckiego regularnie ujmować kolejne książeczki i się opiniami o nich dzielić tutaj. Pozdrawiam, A.
-
naturegirl
2011/04/20 11:29:17
O, mnie też bardzo ciągnie w tureckie klimaty, chociaż nie ukrywam, że póki co to głównie Pamuk i Safak, po prostu to najłatwiej znaleźć. Poza tymi autorami czytałam jeszcze tylko Zajmoglu, nawet nie jestem pewna, czy dobrze napisałam nazwisko. Czy to wydawnictwo UkładANKA ma w ogóle jakąś stronę w necie? Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, a bardzo mnie zaintrygowało, jeśli taką literaturę wydają.
-
2011/04/20 11:49:07
Miało, ale jakiś problem z webmasterem. Obiecano mi że jak tylko strona zmartwychwstanie to dostanę przysłowiowego cynka :) Póki co można ich kupić w Gandalfie i na empik.com. I niestety póki co tylko "Zlecenie".